Productupdate Loket & MijnLoket – 12 januari 2026

Volgen

Vanavond rond 21:30 uur leveren we Sprint 267 op. Tijdens de update is de applicatie tijdelijk niet bereikbaar. Soms is het na een update nodig om de pagina te verversen met Ctrl + F5 of om cookies/cache te wissen.  

In dit overzicht lees je wat er is aangepast, voor wie het relevant is, wat het oplevert en waar je meer informatie kunt vinden.

Hierbij alvast de aankondiging dat we bij de volgende release de volgende functionaliteit uitzetten in Loket Classic. De menuoptie verdwijnt zelf niet, maar er volgt een tekst dat de functionaliteit niet meer te gebruiken is in Loket classic:

  • Werkgever - Salarisverwerking - Emailadressen en ADM - Inrichting - Emailadres
    In Loket vind je dit menu terug onder Werkgever - Beheer - E-mail

     

Wat is er nieuw in Loket? 


Het kunnen exporteren en importeren van werknemer fondsgrondslag

Voor wie?
Salarisprofessional

Wat levert dit op?
 Je kunt nu voortaan ook in Loket de jaargrondslag van een fonds importeren. Gebruik hiervoor eerst de Template voor importeren werknemer fondsgrondslag. Je krijgt dan een overzicht van alle werknemers die reeds een fondsgrondslag hebben. In een latere fase wordt hier nog de optie toegevoegd zodat ook werknemers zonder een fondsgrondslag worden weergegeven. Na het doorvoeren van je gewenste aanpassingen kan het bestand geïmporteerd worden via Import werknemer fondsgrondslag. 


Nieuwe loonoutput bij een loonrun

Voor wie?
Salarisprofessional, Werkgevergebruiker

Wat levert dit op?
Een veel gehoorde wens is om met één klik de totalen van de loonstaat en het runoverzicht te kunnen opvragen. We hebben daarom de loonoutput bij een loonrun verder uitgesplitst met meer mogelijkheden.
Zie onderstaand voorbeeld.

 


Ondertekening door ouder of voogd bij minderjarige werknemers

Voor wie?
Werkgevers die werknemers onder de 16 jaar aannemen.

Wat levert het op?
Een soepel en foutloos onboardingproces voor minderjarigen. Loket helpt je om alle benodigde gegevens direct en eenvoudig te verzamelen, zodat het ondertekenen van de arbeidsovereenkomst zonder vertraging kan plaatsvinden.

Korte toelichting
Loket controleert nu automatisch of een conceptwerknemer jonger is dan 16 jaar. Is dat zo? Dan verschijnt tijdens de preboarding in MijnLoket een extra scherm waarin je contactgegevens van een ouder of voogd kunt uitvragen. Deze gegevens gebruik je om hen toe te voegen als ondertekenaars van het contract.

Hoe werkt het?

  • Bij het invullen van de geboortedatum detecteert Loket automatisch minderjarigheid.
  • Er verschijnt een melding bij het uitsturen van preboarding dat een ouder of voogd moet meeondertekenen.
  • De nieuwe medewerker kan een of twee contactpersonen toevoegen.
  • Voor iedere contactpersoon vult de nieuwe medewerker in: 
    • Naam
    • Relatietype (moeder, vader, voogd)
    • E-mailadres
    • Telefoonnummer (verplicht voor 2FA bij ondertekening)
  • De gegevens worden automatisch gekoppeld aan de conceptmedewerker en gebruikt bij het ondertekenverzoek.

 


Overige verbeteringen & bugfixes
 

Loket

  • De berekening van OAK Meubel is per 2026 aangepast. De huidige berekening bij een gebroken periode is op basis van SV-dagen. Per 2026 zal dit gewijzigd worden naar op basis van kalenderdagen.
  • Het beheren van een journaalprofiel op loonmodelniveau is toegevoegd. 
  • Het is nu voortaan ook mogelijk om het rapport Cumulatief journaal in PDF op te vragen. 
  • Bij de UPA aanlevering voor PFZW konden er signalen ontstaan voor werknemers waar wel ORT werd uitbetaald, maar waarvoor geen uren voor de regeling aanwezig waren. Nu wordt voortaan geen ORT meer doorgegeven in het UPA-bericht als er geen fonds (met UPA regelingskenmerk) actief is voor die periode.
  • De browser variabele gegevens bevat voortaan onderaan een totaaltelling per kolom. 
  • Bij een import van variabele gegevens waarin de werknemer meerdere keren voorkomt in het importbestand werd alleen de laatste regel geïmporteerd. Nu worden alle waardes in het bestand bij elkaar opgeteld en worden dus alle waardes geïmporteerd.
  • Bij het uitdienst melden van een werknemer kan er een datum blokkeren WNL opgegeven worden. Bij het bereiken van de uitdienstdatum werd er een mail gestuurd met de aankondiging voor het blokkeren. Dit moment is verwijderd. Er wordt nu alleen nog een mail verstuurd 2 weken voor het bereiken van de datum blokkeren WNL. 
  • Bij het importeren van variabele gegevens met de optie Optellen werden lege cellen als een 0 ingelezen. Dit is hersteld.
  • Wanneer je in Loket Classic de mutatieset ESS op n.v.t. zette, werd in Loket deze alsnog met Standaard weergegeven. Dat is niet juist. Voortaan wordt in dat geval ook in Loket een n.v.t. weergegeven. 
  • Er is een verbetering doorgevoerd in het muteren van Koppeling kostenplaats en kostendrager. Er zijn nu scrol balken toegevoegd waardoor je alle kostenplaatsen/kostendragers kunt aanvinken.
  • Bij Werkgever externe partijen is de verplichting van relatienummer / CAO code afhankelijk gemaakt van de gekozen partij. Zo helpen we de gebruiker wat meer in welke velden er gevuld moeten worden per externe partij.
  • Het overzicht Awf herzien - 30% overschrijding contracturen is verder geoptimaliseerd. De berekening voor het aantal contracturen is namelijk verder aangescherpt voor medewerkers met meerdere dienstverbanden waaronder één dienstverband de hoge premie van toepassing is (geweest).
    Dit dienstverband moet NIET meegenomen worden voor de toetsing minder dan 30 uur gemiddeld per week maar moet WEL meegenomen worden bij bepalen van de overschrijding van het aantal contracturen.
    Dit laatste was nog niet het geval.
  • Het rapport Workflows is uitgebreid met een kolom Component en is nu ook te downloaden in CSV/Excel.
  • Wanneer je een loonrun voorgaand jaar uitvoert in Loket wordt dit nu voortaan ook direct getoond in de salariscarrousel met de juiste periode. Voorheen werd dit niet direct weergegeven en moest je zelf terug navigeren naar de juiste periode om de verwerking te behandelen.
  • Wanneer je een loonaangifte voorgaand jaar uitvoert in Loket wordt dit nu voortaan ook direct getoond in de salariscarrousel. Voorheen was deze niet zichtbaar in de salariscarrousel. 
  • In het archief (salarisverwerking - Archief) is een verbetering doorgevoerd voor wat betreft de status. 
    In plaats van één filtermogelijkheid is het nu mogelijk om op basis van meerdere statussen te filteren. 
    Dit geldt voor loonverwerkingen maar ook de overige salarisprocessen.
  • De volgende rapporten hebben de nieuwe look-and-feel gekregen:
    • loonstaat
    • Fout- en signalenverslag
    • Standenregister
    • Runoverzicht
    • Betalingsoverzicht

        Het kan voorkomen dat wanneer deze rapporten uit heel veel pagina's bestaat dat er nog teruggegrepen             wordt naar het oude formaat.

  • De templates voor de verlofworkflows zijn alvast toegevoegd aan de Workflow editor:
    • Wanneer het product MijnLoket - verlofaanvragen ingeschakeld is zie je in de workflow editor twee nieuwe workflows: Verlofaanvraag medewerker en Intrekken goedgekeurde verlofaanvraag medewerker.
    • Het is vanaf nu mogelijk om deze in te richten; er is nog geen functionele doorwerking in Loket.
    • In maart 2026 verwachten we live te gaan met verlof op de workflow editor. Door de workflow nu al in te richten ben jij klaar wanneer verlof functioneel via de workflow editor gaat werken. 
    • De 'Loket standaard' is zo ingericht dat deze dezelfde inrichting volgt als dat je gewend bent uit Werknemerloket. 
Aantal gebruikers dat dit nuttig vond: 0 van 0